DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Dobrý den, vítám Vás,


 

tento web bych rád použil k prezentaci svého chovu Gekončíků nočních a jako jednoduchého použitelného návodu pro všechny. Informace jsem čerpal ze svých zkušeností a sepsal je komplet z hlavy.

 

2015

Web funguje již osmým rokem a řadí se mezi nejstarší weby o gekončících u nás vůbec.

Mimo barevných forem gekončíků, chováme již od roku 2008 čistou formu Eublepharis macularius macularius, dále od 2008 Eublepharis angramainyu, o něco později iEublepharis hardwickii a  Eublepharis fuscus. 

 

2014

Poslední roky nějak neaktualizuji texty, na většinu opakujících se otázek tam odpověd je. Pro ty lidi, co jsou líní si přečíst 3 stránky textu a radši sypou jeden dotaz za druhým na diskuzi, pardon, ale nepřijde Vám to až trapně jednoduché? Když nemáte čas a trpělivost číst informace, to chcete něco doma chovat?

 

2011

Ten čas nějak letí. Nějak jsem se ani nenadál a tento web začal již svůj pátý rok existence.

Ale už sezona končí, poslední Blizzardi se pečou v inkubátoru, bude čas ho vypnout. Nečekám, že by tam bylo nějaké mega překvapení.
Jak to teda vlastně letos dopadlo? U Ember je zvláštní situace, dvě žlutá mláďata, párek, s celočervenýma očima, ale nějak neměly ani náznak Patternless mláděcí kresby, což je divné. Určitě je přístí rok ověřím v chovu. Vylíhly se mi moje první Dreamsickle, Mack super snow Enigmy, Mack super snow Eclipse (pravděpodobně i Enigma), ... pár Mack super snow Blizzardů a sytě zbarvené NOVY. Jak se co dál dobarví, to budu dál prezentovat na webu. Málo je letos Raptorů a Aptorů a překvapivě i Blizzardů, jinak klasika. Mimo to je hromada krásných čistých mláďat přírodní formy, nepříbuzných liniím v Evropě, dovoz rodičů z odchovu z USA.

Největším překvapením je hromada nádherných Jungle Albin a jiných pruháčků, které bych si nejradši všechny nechal :)2010

Takové krátké shrnutí - rok 2010 byl velmi slabý v líhlivosti mláďat. Hodně velké procento vajec se zkazilo během inkubace, část i po přendání do teplého inkubátoru. Podařilo se několik zajímavých Enigmem, Mack snow a Mack Super Snow Blizzardi, Mack Super Snow Eclipse, ale třeba se nedařilo Diablo Blanco skupině. Nemám vůbec žádné DB mládě od nich. Jen hromadu Blazzingů. Zaujalo mě pár zajímavých Jungle mláďat, možná se ještě pustím do Jungle projektu.
Ember opět žádné, snad se zadaří konečně další rok. Šance 1:64 je nic moc.
Odchoval jsem čisté Eublepharis macularius macularius, mám F3 linii z USA, celkem 6 mláďat, bohužel samé samice. Jsou absolutně nepříbuzné všem gekončíkům u nás a nejsou hetero na cokoliv :)


2009

    To bude na dlouhé povídaní. Nachystáno několik Enigma projektů, ale bude záležet hodně na štěstí,
pak již zmiňované Ember, DB, Mack Super Snow Eclipse a Mack Super Snow Raptor, ... vše ukáže až čas.
Samozřejmě jsem nezanevřel na klasiku a stálice jako Sh, Albina, Hypa, Mack Snow, Aptory, Raptory, ...a kombinace.
Ember se pořád nezadařilo, alespoň že to kompenzují Mack Snow Enigmy :))

Mack Snow Enigma


Chovné Tangerine Albino


2008

    V minulém roce jsem položil základy na projekty Ember a Diablo Blanco, a pár dalších zajímavých výběrových kombinací. Vylíhla se má první Enigma, bohužel na rok 2008 i poslední. Tím jsem si dokázal, že Enigma není dominantní, ale že je opravdu jen část mláďat Enigmou. (u dominance by to byla všechna) Nezadařilo se opět s Patternless Albino - samice pošla při zadržení první snůšky (a to byla velká a měla krásných 58g, stáří 16 měsíců před prvním pařením - inu zvíře z Polska) ... takže jsem musel koupit další a ta mi zatím dala první Patternless Albino mládě. Konečně :)))

2007

    Rok 2007 se docela vydařil. Odchoval jsem Blazzing Blizzardy (první odchov v republice), kteří byli v plánu až další rok, jedna se samic Blizzardů je překvapivě hetero Albino. Od heter na Raptory byla alespoň dvě mláďata Banded Raptorů (první odchov v republice), jedno oko Ruby-eye a druhé Snake-eye. SuperHypa a Hypa dala nadočekávání hodně mláďat,  nejkrásnější Baldy bude další rok v Tangerine projektu.

 

  Na rok 2008 zařadím do chovných skupin nová zvířata - Raptory a Giant Raptory, Giant Aptora, Giant Mack Snow Albino, MackSnow hetero Albino a Mack Super Snow, sytě zbarvená Sunglow, SuperHypa Tangerine Baldy, Giant SuperHypo Tangerine, Patternless a Patternless Albina a Tangerine Albina. A samozřejmě spoustu různě zajímavých heteráčků.

Když se zadaří, tak by mohla být zajímavá mláďata, at už velikostně - Giant a SuperGiant, tak i barevně jako např. Raptoři, Eclipse, Mack Snow Eclipse, možná i Mack Snow Raptor, Mack Snow Albino, Mack Super Snow Albino a další.Má zvířata pochází z větší části od Steva Sykese z USA. Všechna zvířata prošla vstupní karanténou a opakované testy na cryptosporidie byly negativní.

Všechna použitá fota jsou přímo má zvířata, pokud u nich není uvedeno jinak.

 

Burza Liberec 
nadilka
Nadílka gekončíků, kdo uhodne cenu celé krabice, má u mě pivo


raptor oci
Raptor oči


Raptor Snake-eye

 
mss
MSS tečkovaná forma


head
Detail hlavy Hypo

hypo
Tangerine Hypo

raptor
Raptor

skupinka2
Skupinka Blizzardi, Hypo, MSS

skupinka

Skupinka Shypo, Albino, Mack Snow

shypo
Samička Tangerine SuperHypo Baldy

sunglow
Letošní snad nejhezčí Sunglow samec

Fota podzimních přírustků z Hammu:
rAPTOR
Raptor + 100% carrot tail

eye
 
tail
 

shypo
Tangerine Hypo

shypo
Tangerine SuperHypo Baldy

Pár dalších fotek 2008,  ... jen tak

smes

Směska mláďat - dva Banana Blizzardi, dvě Hypa, Shypo a MSS
 
hemitheconyx
hemitheconyx

Hemitheconyx caudicinctus - je to obrovský samec, když jsem viděl, jak vypadá na fotce, musel jsem ji sem dát :)))

krouzek

:)

sunglow2

Líhnutí Sunglow

head

Blizzard, co se nerad fotí

zigzag
 yigyag
 
 Mládě Albino s cool kresbou :), potomek heter na Raptory, 66% hetero Raptor
starší a aktuální fotka

raptor
Červenooký Raptor

shypo1
shypo2
SuperHypo samička

lihnuti
Nádherná fotka, jak se líhnou na svět :)))

29.9.07 - Od mého páru hetero Raptor mám první mládě - Banded Raptora. Je to jěště prcek, akorát se blbě svíknul na hlavě. Docela mě jeho zbarvení zaskočilo. Předpokládám, že je to výsledek z rodičů hetero. Oči má atypicky tmavé, skoro až černé.  Jedno má celočervené, druhé částečně - Snake-eye. Celkově se ale špatně fotí. Nedostatek pigmentu v očích zapříčiňuje, že jsou oproti "černookým" zvířatům mnohem háklivější na světlo. Když jsem si chtěl dospělce pořádně prohlédnou na světle, tak oči pevně zavřel a otevřel je zase až v šeru.Tak jsem rád, že jsem alespoň prcka nafotil s otevřenýma očima.

raptor1
Raptor3
Banded Raptor
 
Albina
Dvě čerstvá Albina

 

shypo
TANGERINE SuperHypo

shypo
Má nádherně bílou tlamičku, je to prostě kočička :))

Shypo
Giant SuperHypo hetero Aptor do Sunglow projektu jako nová krev

MSS
Druhý starší Mack Super Snow

mack snow
No, pěkná skupinová fotka, ale bohužel na ní není nic vidět :))
Tak alespoň pro srovnání MackSnow, Albino a Blizzardi

Jungle Mack Snow
Giant Jungle Mack Snow samec

Mack Snow samci
Mack Snow samice - pěkně roste

2
Druhá Sunglow na světě, foceny trochu později, už pěkně žloutnou

Prcek
No není to nádhera?
 

 

Setkání přátel přírody ŽIVÁ EXOTIKA

 

 

 

 

aktualizováno: 19.01.2022 14:39:53